SİMÜLATÖRDE DİREKSİYON EĞİTİMİ

Gerçeğe uygun olarak tasarlanan üç boyutlu şehir ortamı, Caddeler, Sokak ve kavşaklar, konutlar, mağazalar, parklar, okullar, benzin istasyonları, alışveriş merkezleri, vb. birçok yerleşim merkezlerini içermektedir. Dolmuşlardan otobüslere, yayalardan araçlara, reklam panoları ve billboardlarıyla şehir ortamını tamamıyla yansıtmakta, sürücülere yaşanan bir ortam sunulmaktadır.

Sistemin yolla etkileşimi, hava koşulları ve sürüş performansı gibi özellikleriyle sürücüye gerçek duygular yaşatılmaktadır. Simülatör kullanımı sırasında, çiğnenen her kural için sesli ve görsel uyarılar bulunmaktadır. Ekranın sağ üst köşesinde uyulmayan kurallar veya trafik işaretleri ile hataların yapıldığı anda sürücünün uyarılması, verilen eğitimin etkin olmasını ve aktif öğrenmeyi sağlar.

 Trafik eğitimi konusunda duyulan ihtiyacın giderilmesinde önemli bir araç olacağı düşünülen ve oyun çekiciliği taşıyan simülatör, başlangıç seviyesindeki sürücülerin sanal, riskten uzak bir ortamda direksiyon başında sürücülük yeteneklerini geliştirme fırsatını bulmalarına yardımcı olmaktadır. Kullanıcılar yaptıkları hataların sonuçlarını görerek ve Trafik kent’ in sanal dünyasında, herhangi bir tehlikeden uzak olarak deneyim kazanacaklardır. Simülatör eğlenceli bir eğitim aracıdır

SİMÜLATÖRÜMÜZ

Sürücü Kursumuzda, direksiyon eğitiminin ilk 2 saati simülatör eğitiminde araç simülatörü ile verilmektedir.

Sürünün üç safhası vardır;

1nci sahasında sürücü araçtan korkar,

2nci safhada araç sürücüden korkar,

3ncü safhada ise araç ve sürücü artık dost olurlar.

 

Adaylar direksiyon eğitimi öncesi simülatör eğitiminde 1nci safhayı atlatırlar ve pratikte araç kontrolünde daha başarılı sonuçlar elde ederler. Böylece direksiyon dersleri daha verimli hale gelmektedir.

Simülatörde çalışma, eğitimi eğlenceli hale getirir.

Close